ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6503293
*
nr 650 3293
Spegel
+ Konsol, höjd: 130, längd: 71
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2010
kl 19:44:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 11:05:01
1
1.000 kr
9/8 15:36:07
2
850 kr
9/8 17:39:06
2
950 kr
9/8 19:02:57
3
1.300 kr
9/8 19:32:49
4
1.300 kr
9/8 19:33:50
4
1.500 kr
9/8 19:37:12
3
1.500 kr
9/8 19:39:02
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 650 3293
Spegel
+ Konsol, höjd: 130, längd: 71
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 11:05:01 | 1 | 1.000 kr |
9/8 15:36:07 | 2 | 850 kr |
9/8 17:39:06 | 2 | 950 kr |
9/8 19:02:57 | 3 | 1.300 kr |
9/8 19:32:49 | 4 | 1.300 kr |
9/8 19:33:50 | 4 | 1.500 kr |
9/8 19:37:12 | 3 | 1.500 kr |
9/8 19:39:02 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53